Pedagogiem

Izstrādāts metodiskais līdzeklis sociāli emocionālo prasmju apguvei! Viena no materiāla autorēm ir Baiba Martinsone, kuras lekciju atzinīgi novērtēja novada pedagogi arī Ozolnieku novada pedagogu Metodiskā foruma ietvaros.
Labi attīstītas sociāli emocionālās prasmes veido pamatu pašregulētam mācību procesam, palīdz sadarboties, veicina piederības izjūtu un mazina iespēju atsvešināties no skolas.
Metodisko līdzekli Sociāli emocionālā mācīšanās. Nodarbību plāni 1.–12. klasei veido teorētiskais pamatojums sociāli emocionālo prasmju mācīšanas nozīmīgumam, metodiskie ieteikumi skolotājiem un nodarbību plāni 1.–12. klašu skolēniem sociāli emocionālo prasmju apguvei kopā ar rakstiskiem papildmateriāliem – darba lapām, prezentācijām, tekstiem lasīšanai, diskusiju tematiem u. c., kā arī videomateriāliem.
Metodisko materiālu meklē šeit: https://mape.skola2030.lv/materials/B8awCAPn8vdCLpzGZ7eTDi
Foto no Skola 2030 Facebook lapas
Atgriezeniskā saite attālinātās mācīšanās procesā - iespējas un izaicinājumi
Informācija par to, kā skolēnam stundas gaitā sokas ar virzību uz mērķi, ir ļoti svarīga. Būtiski – lai pilnveidotos, skolēniem atgriezeniskā saite ir nepieciešama mācīšanās procesā, nevis tikai gala rezultātā. Turklāt atgriezeniskā saite nozīmē ne tikai informāciju par to, vai izpildīts ir pareizi vai nepareizi, bet arī par to, ko darīt, lai virzītos tālāk.
Tas, ka skolēns zina, ka kaut ko nav izdarījis pareizi, vēl automātiski nenozīmē, ka skolēns zina, ko darīt, lai to mainītu.
eTwinning Latvija ir sagatavojis video ierakstu no vebināra par atgriezenisko saiti attālinātās mācīšanās procesā. Videoieraksts ir pieejams šeit: eTwinning | Pieejams video ieraksts no vebināra par atgriezenisko saiti attālinātās mācīšanās procesā
Metodisko materiālu publicēšanai sagatavoja Izglītības nodaļa sadarbībā ar mācību jomu koordinatoriem
“Piedzīvot skolu” - podkāsts skolotājiem
2020.gadu viennozīmīgi var dēvēt par podkāstu gadu. Salīdzinājumā ar 2019. gadu, Spofity platformai pievienoto podkāstu skaits ir pieaudzis par 240%, un platformas katalogā šobrīd ir vairāk nekā 1 miljons podkāstu. Pētījumi atklāj, ka 95% cilvēku, kuri klausās podkāstus, paralēli veic citas darbības, piemēram, dara dažādus sadzīves darbus, gatavo ēst, sporto u.tml. Tas ļauj patērēt interesantu un izzinošu saturu, darot vairākās aktivitātes vienlaicīgi. Arī latviešu valodā ir pieejams daudzveidīgs un kvalitatīvs podkāstu saturs, kas nemitīgi attīstās un tiek pilnveidots.
Sarunas ar skolotājiem par iedvesmu, cērībām, panākumiem skolotāja darbā, kā arī par neparasto pandēmijas laiku var noklausīties šeit: 13.sērija Oskars Kaulēns - Piedzīvot | Podcast on Spotify
Metodisko materiālu sagatavoja Izglītības nodaļa sadarbībā ar mācību jomu koordinatoriem
FOTO: Shutterstock.com
Sākot ar 28. martu sākumskolēnu tālmācības sagurumu kliedēs jauns raidījums “Literatūre / Sākumskola”.
"Literatūre/Sākumskola" būs skatāma gan LTV1 ēterā svētdienu rītos pulksten 9.15, gan izmantojama kā palīglīdzeklis mācībās skolās kopā ar īpaši veidotiem metodiskajiem materiāliem. Katrā sērijā četri klasesbiedri no dažādām Latvijas skolām risinās uzdevumus, kurus tiem būs sagatavojuši latviešu bērnu grāmatu autori.
Tā būs izglītojoša spēle, kas 1. – 6. klašu bērnus ievedīs 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatu pasaulēs. Raidījums būs izmantojams kā palīglīdzeklis mācībās skolās kopā ar īpaši veidotiem metodiskajiem materiāliem. Katrā sērijā četri klasesbiedri no dažādām Latvijas skolām risinās uzdevumus, kurus tiem būs sagatavojuši latviešu bērnu grāmatu autori.
Projekts “Literatūre/Sākumskola” top sadarbojoties Valsts Izglītības satura centram ar VFS Films un Latvijas Televīziju. Projekts īstenots Valsts izglītības satura centra ESF projekta “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros.
Pakāpeniski, kopumā 12 “Literatūre / Sākumskola” raidījuma sērijas, metodiskie materiāli, kā arī raidījumā iesaistīto projekta skolu pedagogu pieredzes stāsti tiks publicēti šeit: https://atbalstsizcilibai.lv/lasit/literature-sakumskola/
Publicitātes foto no https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vecaki-un-berni/jaunais-raidijums-literaturesakumskola-iedvesmos-bernus-lasit-latviesu-autoru-gramatas.a397226/
Saruna ar Baibu Martinsoni "Vai intelektam jāapkalpo emocijas?"
Par Baibas Martinsones vadīto semināru Ozolnieku novada pašvaldības Metodiskā foruma ietvaros tika saņemtas lieliskas atsauksmes no pedagogiem. Aicinām noklausīties arī Skola2030
klausāmsarunu "Starpbrīdis" epizodi par sociāli emocionālo mācīšanos "Vai intelektam jāapkalpo emocijas?".Šajā klausāmsarunas epizodē Skola2030 konsultante Solvita Lazdiņa sarunājas ar Latvijas Universitātes profesori, sertificētu psiholoģi Baibu Martinsoni par to, kas sociāli emocionālā mācīšanās, no kādam prasmju grupām tā sastāv, kāda ir šo prasmju nozīme, kā tās var mācīt skolā un kāda tajā ir vecāku loma. Klausieties, diskutējiet, domājiet līdzi un iedvesmojieties darīt.
Par epizodes viešņu. Baiba Martinsone, Dr.psych., ir Skola2030 veidotās programmas "Sociāli emocionālā mācīšanās. Stundu plāni 1.-12. klasēm" autore, kā arī Erasmus+ projekta "Garīgās veselības veicināšana skolās" vadītāja Latvijā.
Foto no Facebook Skola 2030
Konsultācijas skolotājiem
Ir atjaunots februāra konsultāciju grafiks ar Skola2030 ekspertiem. Ieskaties - https://bit.ly/konsultacijas_skolotajiem ! Saraksts papildināts ar jaunu konsultāciju sociālajā un pilsoniskajā mācību jomā 5. februārī, kā arī ar vairākām konsultācijām kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā. Piesakies pats un pastāsti kolēģiem!
Informācija un foto no FB Skola 2030.
Projektā “Tava klase” piedalās arī skolotāja no Ozolnieku vidusskolas
Lai atbalstītu skolotājus, skolēnus un vecākus attālināto mācību procesā, sākot ar 29. janvāri, divas reizes nedēļā – pirmdienās un piektdienās – “Tava klase” mācību stundas būs redzamas arī virszemes apraidē divos televīzijas kanālos: ReTV un Rīga TV24. Televīzijas programma ir izstrādāta, īpaši domājot par turpmākajām nedēļām, kad attālināti jāmācās 1.- 4. klašu bērniem: diena ir strukturēta, ievērojot vajadzību izkustēties, atpūsties un dažādot veicamos uzdevumus.
Gan jaunie, gan iepriekš uzņemtie mācību video pastāvīgi ir pieejami vietnē “Tava klase”, kur tos var meklēt un grupēt lietotājam visērtākajā veidā – pēc tematiem, mācību priekšmetiem vai klašu grupām.
Projektā piedalās arī Ozolnieku vidusskolas vēstures skolotāja Kitija Valeiņa, kura jau ir vadījusi pirmo tv stundu 7.klasei - “Jūdaisms: vēsture, tradīcijas, ietekme” no video sērijas par Kristīgās un islāma pasaules rašanos. Savukārt 4. klasei skolotāja Kitija vada sociālās un pilsoniskās jomas video sēriju par Latvijā svinētajiem svētkiem, to iedalījumu un rašanās vēsturi.
Aicinām mūsu novada pedagogus izmantot “Tava klase” materiālus kā daļu no mācību procesa organizēšanas, tā atvieglojot darbu sev, dažādojot mācību vielas apguvi skolēniem un atbalstot ģimenes, kurās vienlaikus aug dažādu vecumu bērni, kuri šobrīd mācās attālināti.