Brīvprātīgais darbs
Kas ir brīvprātīgais darbs?
Sociālās līdzdalības forma, ko veic fiziskā persona no brīvas gribas, nestājoties darba tiesiskajās attiecībās un nesaņemot par to atalgojumu.
Brīvprātīgais darbs ir vērsts uz sabiedriskā labuma darbību un veicina zināšanu, prasmju un iemaņu attīstību, kā arī brīvā laika lietderīgu pavadīšanu.
Kāpēc kļūt par brīvprātīgo?
Par brīvprātīgo var kļūt jebkurš cilvēks, kas vēlas pielietot un attīstīt savas spējas un prasmes, kā arī gūt jaunu pieredzi, iesaistoties un ietekmējot dažādus sabiedriskos procesus. Turklāt, brīvprātīgs darbs nebūt nenozīmē darīt to, kas nepatīk. Brīvprātīgais pats izvēlas savām interesēm un vajadzībām atbilstošu nodarbošanos un laika apjomu, kuru var veltīt šim darbam - tās var būt gan vairākas dienas, gan pāris stundas mēnesī. Brīvprātīgo darbs tā ir apziņa, ka vari kādam palīdzēt un paveikt lietderīgu darbu, kā arī iegūt jaunus draugus un domubiedrus.
Brīvprātīgais darbs jauniešiem ir ļoti nozīmīgs viņu personības veidošanās procesā, jo tas ir veids, kā izprast tādas vērtības, kā uzticēšanās, cieņa, rūpes, līdzjūtība u.tml. Brīvprātīgais darbs palīdz iegūt praktiskās iemaņas individuāli vai sadarbībā ar līdzīgi domājošajiem darbojoties, strādājot, veidojot un attīstot vidi sev apkārt. Tas sekmē jaunieša iespējas iekļauties gan sabiedrībā, gan darba tirgū. Šobrīd darba devēji daudz vairāk novērtē kandidātus ar brīvprātīgā darba pieredzi, nekā tas, kurš dzīves gājuma aprakstā (CV) varēs uzrādīt tikai diplomu.
Kas Latvijā var organizēt brīvprātīgo darbu?
• valsts un pašvaldību iestādes
• biedrībās vai nodibinājumos
• reliģiskās organizācijas
• politiskās organizācijas (partijas)
Kas jādara, lai kļūtu par brīvprātīgo?
1. Izlasi Jauniešu brīvprātīgā darba vadlīnijas (nolikumu) Ozolnieku pašvaldībā. Iepazīsties ar kārtību un nosacījumiem.
2. Aizpildi Brīvprātīgā darba veicēja pieteikuma anketu elektoniski vai izprintē vadlīniju pielikumu nr.1 un atnes uz Ozolnieku bērnu un jauniešu iniciatīvu centru. Neaizmirsti no 13-16 gadiem nepieciešama vecāku atļauja, paraugs pieejams vadlīniju 2. pielikumā.
3. Pēc pieteikuma saņemšanas brīvprātīgā darba koordinators ar Tevi sazināsies, lai noslēgtu vienošanos un izsniegtu brīvprātīgā darba uzskaites grāmatiņu.
4. Saņem Brīvprātīgā darba uzskaites grāmatiņu un sāc krāt stundas.
Bronzas līmeņa Apliecinājums - ne mazāk kā 25 brīvprātīgā darba stundas;
Sudraba līmeņa Apliecinājums - ne mazāk kā 50 brīvprātīgā darba stundas;
Zelta līmeņa Apliecinājums - ne mazāk kā 100 brīvprātīgā darba stundas;
Platīna līmeņa Apliecinājums – ne mazāk kā 150 brīvprātīgā darba stundas.
5. Par pieejamiem tuvākajiem brīvprātīgajiem darbiem zvani vai raksti un jautā Brīvprātīgā darba koordinatoram.
6. Līdz 1. decembrim neaizmirsti iesniegt savu grāmatiņu brīvprātīgo darba kordinatoram, lai saņemtu apliecinājumu par nostrādātām stundām.
7. Apliecinājumā tiks norādītas Tavas iegūtās prasmes, iemaņas un jauniegūtā darba pieredze, ko oficiāli varēsi pievienot savam CV.
Ja rodas kādi jautājumi,
sazinies ar brīvprātīgā darba koordinatoru Valteru Siksnu,
e-pasts: jauniesi@ozolnieki.lv,
tālr. +371 28263171.
Atceries tu vari slēgt vienošanās arī ar citiem brīvprātīgo darba organizātoriem Ozolnieku novadā.